Heulwen

1. srpna 2018 v 19:29 | Admins |  Characters
Nick: Yorshka

Jméno: Heulwen, neustále se však nazývá Ilithyia

Věk: 538 let

Rasa: Lesní Alfár

Strana: Neutrální, naklání se však ke zlu

Povolání: Velice nadaná lučištnice

Charakter: Namyšlená princeznička; v podstatě nic jiného Heulwen nepopíše tak perfektně. Trpí božským syndromem a nebojí se to neustále dávat najevo. Je rasistická a jen málokdy bere kohokoliv, kdo není elf; jiné rasy bere za méněcenné a kdokoliv by se s ní chtěl normálně bavit na ní musí opravdu zapůsobit; za to však mnohým Heulwen nestojí. Pokud jste však elf či někdo, kdo ji opravdu zaujme, stane se pro vás Heulwen dobrou přítelkyní a ochránkyní, i přes to má však mnohdy problémy s tím ze sebe nedělat něco více, než čím jsou její přátelé, proto se za čas musela stát především samotářkou.

Minulost: I přes to, že ze sebe Heulwen dělá už odmala mocnou princeznu, vyrůstala v poněkud normální, nijak vyjímečné rodině lesních elfů. Oba její rodiče byli druidové kteří sice byli pro své schopnosti, díky kterým byli velice schopní co se léčení týče, poněkud známí, nijak bohatší je to však neučinilo, a elfové si jejich jména přestali šeptat hned jak přišli o něco zajímavější druidové. To tehdy ještě nezletilou Heulwen sice naštvalo, její rodinu to však nijak nezajímalo, a to v ní probudilo mnohem větší zlobu, neb dokonce její vlastní matka odmítla poslouchat slova a rady její vlastní dcery, které se týkaly odplaty.

Jako by to nestačilo, čím starší Heulwen byla, tím více ji k sobě volala moc měsíce; její rodina však byla pevně založená na uctívání slunce a to se odrazilo i na jejím jméně, které doslova znamená sluneční svit. Veškeré léčení zraněných elfů či dokonce i bytostí jiné rasy, které se dobelhaly až mezi elfy jen aby byly vyléčeny, její matka a otec dělali jen protože jim to samo slunce nakázalo. To se brzy stalo obsesí, kvůli které měsíc-milující Heulwen rodina zahnala pryč hluboko do dalekých lesů, odkud se už jejich nejmladší člen nikdy nenavrátí.

V lese si pak Heulwen vytvořila nové, vlastní bydlení, kde mohla rozvíjet nejen svou lučištnickou stránku, ale i samu sebe. Vymyslela si nové jméno které nejen nemělo nic společného se sluncem, které jí sebralo vlastní rodinu, ale také znělo mnohem vznešeněji, a proto sedělo její princeznovské personě perfektně.

Heulwen, nyní už Ilithyia, své staré jméno zavrhla stejně jako svou rodinu, a věříc že je "princezna/bohyně", za kterou se neustále považuje, své schopnosti s lukem dostala na perfektní úroveň, její magické schopnosti však nejsou nijak vyjímečné, a i přes její lásku k měsíci, který bere spíše jako dobrého společníka, stále bere jako číslo jedna samu sebe.

Co se týče její rasistické stránky, ta se v ní vyvinula po setkání s jedincema různých ras, kteří se jejímu přesvědčení vysmáli, načež si tehdy Heulwen usmyslela, že jsou všechny rasy kromě elfů úplně stejně buranské a nudné.

Předehra/Současnost: Otravné slunce, *zastěžuje si hned jak se probudí, což u Ilithyie však není nic nenormálního. Promne si oči a otráveně vstane ze své dřevěné postele podestlané látkama, o které Ilithyia obrala mnohé prodejce na trzích, když už se jednou za čas vydala do města; a co? Přece si to zasloužila. Její první kroky namíří k oknu, které její skromný domek rozzařuje právě díky prudkým paprskům slunce, čekající tam venku jen na to, aby mohlo Ilithyii otrávit den, jako vždy. Vše se zdálo být normální, z toho dojmu ji však vytrhne prudké zaklepání na dřevěné dveře, za kterými se zřejmě schovává jakási zraněná osoba. Ta jen naříká a neustále zmiňuje cosi o místnímu druidovi. Osoba zřejmě stojí o pomoc, ale naneštěstí si vybrala špatné dveře. Ilithyia se k osobě pouze nakloní, a bez jediného slova hýbne zápěstím tak, že se kolem něj rozzáří bílá záře, dosti podobná té měsíční. Zápěstí pak přiblíží k zřejmě řezné ráně oné zraněné osoby, a v moment, kdy se rána začne mírně zacelovat, zápěstí opět odebere.* Vybral sis na rušení své královny špatný čas, nulo. *Řekne směrem k naříkající osobě, která na ni jen nevinně kouká, zatímco se nejspíš rozmýšlí, zda-li si Ilithyia jenom dělá srandu. Avšak nedělá, a má v plánu to oné osobě ihned dokázat.* Vypadni, *dodá chladně, a máchne svým zápěstím, které stále září, vzduchem, jako by se osobě snad chtěla vysmát, načež prudce zabouchne své dřevěné dveře. Se zavřením však zmizí i záře, a ani pokus o zaktivování svých schopností znovu a znovu Ilithyii už nepomůže. Magie je pryč, a v tom ji ujistil i nový, zvláštní a ošklivý pocit, který se rozlil celým jejím tělem hned poté, co si to uvědomila; a lítost to nebyla.*

Magické schopnosti:
Gwella'r lleuad, léčení měsíce - Byť Heulwen nebere svou sílu z měsíce, své schopnosti mu však napodobila, a to se odráží nejen na tom jak vypadají ale i na jejich jménech. Tahle schopnost je však pouze o trochu silnější druh léčení, které zahojí otevřené rány a zlomeniny, bere však hodně energie.

Bojové Schopnosti:
Lukostřelba: velmi nadaná v této schopnosti a všem co ji obnáší.

Zajímavosti:
  • Heulwenina magie není nijak speciální, její lučištnictví je však na poněkud výborné úrovni.
  • Protože svou rodinu zavrhla, rozhodla se ji nenásledovat v stopách co se týče druidismu. Umí sice léčit, vybrala si však spíše cestu lučištníka, na přírodě jí ani tolik nezáleží a to i přes to, že je elfkou. Připadá jí, že se přiroda přeceňuje a to je špatně, neb Heulwen je přeci nejlepší.
  • Trpí božským syndromem a bere samu sebe jako princeznu nebo snad bohyni, která si zaslouží všechnu slávu.
  • Je rasistická a to ke každé rase kromě elfů.

Inventář:
  • Zlatá korunka, která je zároveň nejcennější věc, kterou vlastní.
  • Luk z velice kvalitního dřeva a vlastnoručně vyrobené šípy.
  • Mince, která nemá absolutně žádnou cenu.
  • Měšec s penězma.

Body: 75~

Runy: XXX

Zákon bohů: Smrt


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama