Yldris

14. července 2018 v 15:32 | Admins |  Interpretation
Yldris - krystal s uloženou magií, kterou může využívat kdokoli.

Jedná se především o magii uloženou ve speciálních kamenech zvaných Ylgris, které se těží v severském městě Claweira, což je v podstatě zcela nepodstatné. Lidé prostě touží pro krásných věcech a zdejší krystaly jsou nádherné a je jich nespočetné množství. Zdatný mág však dovede magický krystal vytvořit i z pouhého kamene.
Ylgris fungují v podstatě na principu úschovy magie. Je libo oheň, ale nechce se vám pracně sbírat dříví? Položte Ylgris na zem, řekněte "fflam" a z krystalu vytryskne svěží táborový oheň, který s klidem vydrží celou noc, než opět vyhasne. Pak stačí kámen nechat na slunečním světle (Či vroucí vodě, nebo jej ponořit do magmatu atp.), aby opět načerpal ohnivou magii a večer jej můžete znovu využít.

Yldris Swin - Kouzla krystalu jsou složitá už jen proto, že v sobě mají zakódovanou právě obnovu. Každý krystal podle druhu kouzla, jež chová, pak musí nabít určitý element. Telepatický Yldris tedy kupříkladu nabíjí vítr, jež mnohdy pěje píseň meluzín. Čím je kámen čiřejší, tím jednodušeji se na něj kouzlo uvalí. Není však nikdy natolik mocný, než ten, který vytvoří mág, třeba z pouhého kamene. Což v podstatě umí jen málokdo, neboť tato kouzla jsou velmi složitá a podobná tomu, když se alchymisté snaží vytvořit Kámen Mudrců.


Nejznámějšími magickými vynálezy jsou pak kupříkladu kočáry, které nemusí táhnout žádné tažné zvíře. Kočí pouze drží páku, kterou zatáčí do směru, kterým chce jet. Yldris se pak stará o samotný pohon, který otáčí koly.
Dalším takovým vynálezem je vzducholoď, nebo balón, kdy je zapotřebí více těchto krystalů. Jeden se stará o nafukování balónu horkým vzduchem, další pak udržuje stabilitu a poslední funguje jako pohon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama