Siôn

25. července 2018 v 18:33 | Admins |  Characters
Nick: tentacleTherapist

Jméno: Siôn

Věk: 22 let

Rasa: Pobl (člověk)

Strana: Neutrál

Povolání: Dohazovač/Jinak se přizpůsobí prakticky všemu šmelinářství, na kterém by mohl vyrejžovat nějaký ten peníz

Charakter: Už podle jeho povolání lze rozpoznat, že Zion nebude zrovna kladným charakterem, avšak nic není černobílé. Jako většina lidí má rád peníze a nadvládu nad ostatními lidmi, avšak narozdíl od ostatních to často dává najevo. Nesnese být někomu zadlužen nebo být někým ponížen. I přesto se však všemožným potyčkám vyhýbá neboť nebojuje rád. Většinou v takových soubojích nevyhrává a řeší je raději rychlým útěkem. Bojí se bolesti, ale pokud už do souboje vloží opravdu vše, dokáže být skutečně agresivní a nelítostný, což mnohdy končí soupeřovou smrtí. Fyzicky sice není velký silák, ale zato mu to v hlavě šrotuje a pohyby má rychlé. Velkou zábavu má z šizení jednodušších lidí a z obírání nicnetušících chudáků. Ze všeho nejraději ale šidí bohaté. Narozdíl od Robina Hooda si ale všechny cennosti nechává pro sebe. Občas mu vlastně stačí, když může z někoho udělat blbce.
Oplývá zvláštním talentem pro manipulaci a přesvědčování lidí. Rád si vymýšlí, lže a vypráví příběhy. Dokonce se nebojí sahat ani na tak křehké věci jako je láska a partnerství. Proto dohazovač. Dohazuje ale jen těm nebo ty, kteří mu dobře zaplatí, ať už jde o dospělé nebo novorozeňata. S cenou se pojí i kvalita a zaručený úspěch. Většina jeho zákazníků si služby pochvaluje. Nedohazuje ale jen princátka princeznám a urozené pány urozeným damám, nýbrž je i dohazovač profesní a proto se u něj každý může dozvědět o volném pracovním místě nebo díky němu získat pracovníky na žně.
Je velmi společenský, veselý a divoký. Má rád alkohol a všechny ostatní látky, jimiž lze dosáhnout změny vědomí. Miluje hraní karet, jelikož většinou vyhrává a sobě rovného soupeře si hledá poměrně těžko. Často ale při hraní podvádí. Pokud si člověka oblíbí, je věrný a s pomocí neváhá (kromě té finanční). Fyzicky je dost pohledný v obličeji (to nejspíš kvůli svému původu), má ostré maskulinní rysy, avšak pokud se mu člověk pozorně zadívá do očí a na rty, nalezne tu i silníé femininní znaky. V davu ho člověk lokalizuje převážně díky jeho silnému, pronikavému hlasu.

Minulost: Jeho matka byla dlouhá léta svobodná, mladá a velmi pohledná prostá žena žijící v obyčejné malé vesničce. Ve dne se starala o domácnost a v noci často poskytovala nocleh, jídlo a střechu nad hlavu vojenským plukům, které často táhly přes vesnici. Ač si na ní lidé občas ukazovali prstem, v těch dobách všichni tušili, že to vlastně není nic neobvyklého. Z jedné takové noci se zrodil právě Zion. Svého otce proto nikdy nepoznal, ale z jejího vyprávění to byl statný válečník, se kterým si ihned padli do oka. Za Zionem a jeho matkou se ale nikdy nevrátil, takže je už mrtvý a nebo dávno zapomněl. Jedno je však jisté - válečnickou hrdost po něm určitě zdědil a po matce zase krásu, půvab a výřečnost.
Už odmalička byl rozverné dítě, nechal se od hospodských štamgastů naučit karty a pak obíral ostatní děti o bronzáky. Občas skončil zbitý… občas se mu podařilo utéct. Jak se lidově říká: Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. V mládí a raném dospívání musel po boku své matky zastávat těžké, mužské práce u dobytka a na poli, což ho vedlo k myšlence, že ať se v dospělosti stane čímkoliv, nikdy to nebude něco, při čem si bude muset špinit a odírat ruce. Už od malička byl chytrý a omezenost spoluobčanů ho přímo nabádala ke špatnostem, kterých se, i přes nevoli své matky, dopouštěl.
V jeho patnácti letech se matka seznámila s bohatým pánem, který ji pro její krásu chtěl do svého domu jako konkubínu a ozdobu, slíbil jí velké peníze, krásné šaty a pohodlí. Ziona navrhl vzít s sebou a nabídl mu práci zahradníka nebo sluhy. To ale Zionovi ještě přisypal sůl do rány, jako by nestačilo, že mu odvádí matku, která se od té doby zdála být jako slepá všem Zionovým radám. Od matky se proto odloučil a od té doby se s ní neviděl. Ze začátku mu přišlo pár dopisů s radostným obsahem a dokonce i penězmi, ovšem ani to nemělo dlouhého trvání. A on nikdy nebyl zrovna citově založený, proto to nijak zvlášť neřežil. Matka na něj pravděpodobně buď zapomněla a nebo se jí něco stalo, tak jako tak na to nehodlá plýtvat svým časem.
Ze svých zálib v příbězích, manipulaci a šizení zanedlouho udělal svou živnost a je snad zázrak, že mu to pořád prochází. Časo kvůli tomu ale mění svá stanoviště, kde se ale zvládá adaptovat až nebezpečně rychle. Jednou za čas se vždy vrací do rodné vesnice. To snad čistě kvůli sentimentu.
Jako člověk se ke kouzelným tvorům příliš nedostane, už jen díky tomu, že se kouzelní tvorové nechtějí moc dostávat k lidem. Pokud ale na nějakého narazí, je jím zpravidla zaujat. Láká ho neznámo a magie, což jsou zároveń i jedny z mála věcí, z nichž má opravdu respekt.

Předehra/Současnost: Dnes v hostinci, při hraní karet zaslechl nářek několika magických kovářů. Bědovali, že je s nimi konec, že magie se poděla bůh ví kam, nefunguje, dokonce ani jiskřičku ze svých dlaní nevyloudí a co na to řeknou jejich rodiny, protože tohle znamená naprostou mizinu. O magických byostech samosebou věděl už od té doby co byl malý kluk. Často slýchával i vyprávění mužů z válek, které byly vedeny výhradně proti nelidským druhům. Jediné, co ale v těchto souvislostech slýchal bylo hanobení. I tento den byl spoután vzpomínkou na to, jak od své matky slýchával varování týkající se všech magických tvorů. Vždy pak následovala otázka z jeho úst: "A maminko, proč lidé používají magii k očarování zbraní a zbroje, ale magických tvorů se bojí?" Jediné co vždy následovalo bylo odseknutí ať se tak blbě neptá a jde si radši po svých. Ta otázka mu doteď vrtá hlavou a vždy se volně přelije do pochybností nad tím, jak tahle úzkoprsá, jednoduchá žena mohla být jeho matkou. "Hmm, svět je plný záhad." Povzdechne si a pokračuje v přepočítávání zlatých mincí, které vydělal při dnešní večerní partii v kanastě. Samotného jej ztráta magie vlastně nijak špatně neovlivnila.

Magické Schopnosti: XXX

Bojové Schopnosti:
Sečné zbraně: Dýky a vrhací nože - Poměrně dobře zvládá boj s dýkami a vrhacími noži. Dále ale razí teorii, že nejlepší obranou je útěk. Proto za svou nejlepší zbraň pokládá rychlé nohy.

Zajímavosti:
  • Na přední částí jazyka lze při lepším světle zpozorovat poměrně rozlehlou, avšak zahojenou jizvu, ke které přišel při jedné ze rvaček, kdy mu byl kvůli té jeho nevymáchané hubě pořezán a propíchnut jazyk. Ta je důvodem jeho necitlivosti pro sladkou a slanou chuť. Jediné chuti, které si tedy můžu "užívat" jsou hořkost a kyselost.

Inventář:
  • Na zápěstí má vždy (překvapivě neošoupanou) zlatou stuhu, kterou si stahuje vlasy do culíku, pokud jde do tuhého a vypadá to, že bude potřeba bojovat nebo utíkat.
  • Na každém stehně má v nenápadných pouzdech umístěné dvě rovné dýky, s nimiž je možno díky přizpůsobenému tvaru i vrhat.
  • Většinu času u sebe nosí i poměrně naditý měšec penězmi, který ale pro jistotu moc nikde neukazuje.

Body: 72 ~

Runy: XX

Zákon bohů: Smrt


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama