Prelude

11. července 2018 v 23:25 | Admins |  Game Info

"Opět nastalo to prázdné ticho. Všechno ve svém pohybu ustalo: kameny, prach, vítr i bouře. Gwallgofrwydd o Ddewin upadlo ve svůj spánek, který po dvě stě let nikdo nenaruší. Lidská království oslavovala svou statečnou princeznu, která jim pomohla udržet mír. Smáli se, hodovali a pili i přes to, že kvůli míru musel padnout mladý život. Už jen to vypovídalo dostatek o tom, jací opravdu jsou. Lepší výpověď však dával sám král, jehož dcera zemřela. Sám v těchto oslavách stál u válečného stolu plánujíc svrhnutí dračích ostrovů..."

Oslavy však netrvaly dlouho. Zavládl totiž chaos, chaos halící vše do odstínů temnoty.

S opětovnou smrtí dvou starých bohů se v tento čas změnilo i něco jiného. Magie zmizela. Přestala existovat. Nikdo ji nemohl použít. Kdo ví, možná by to nebyla taková tragédie, kdyby ovšem na magii nezávisel plán lidí, kteří pomocí jejího temného spektra ovládali a ničili všechny ostatní rasy.
Hud y gwaed. Magie krve. Nejtemnější magie, která se probouzela jen u pár lidských jedinců. Nikdo nevěděl jak přesně vznikala a kdo k ní má předpoklady. Prostě byla. Zjevovala se náhodně. Genetická predispozice v tom nehráli žádnou roli. Magie, která plně ovládla nepřítele. Pro Krvavé mágy - úžasná magie. Milovali, když mohli někoho nechat zevnitř vybouchnout. Smáli se, když způsobovali bolest z nedostatku prokrvení nějaké části těla. Samotnou krví odsekávali končetiny. Pili ji. Koupali se v ní. Modlili se k ní. Krev pro ně byla vším. Šílení mágové. Temní mágové. Krvaví mágové. Svatostánek s mocí samotného království, pod kterým sloužili. Proč by také ne? Mohli si dělat to co se jim líbilo a nikdo - nikdo jim neodporoval. Jenomže nyní byli sešlí, zahanbení a bezmocní. Bezmocné hadrové panenky, do kterých by nikdo neřekl, že bývali nejmocnější královskou jednotkou.

Co se však stalo? Spojili se ostatní rasy a našli způsob jak zastavit to, proti čemu i oni byli bezmocní? Mohl za to snad uvězněný bůh, jehož jméno si již nikdo nepamatuje? Nebo za to může něco jiného?

Se skoro stejnými myšlenkami se potýkali i ostatní rasy. Draci, elfové, víly, Vilia i jiní spiriti, všichni jež měli co dočinění s magií ihned pochopili jak bezmocní nyní jsou. Nemohli skoro nic. Byli stejní jako lidé. Bezmocní a slabí. Někteří to měli ještě horší, neboť nikdy nebojovali přímo. Magie byla na jejich straně, ale nyní byli bez ní…

Málokdo ví, že magie je vlastně živoucí substancí, ze které nakonec všechno vzešlo. Příroda, magická stvoření a dokonce i rasy, jež se plouží po světě. Promlouvá ke všemu a vše promlouvá k ní. Bylo tedy jen otázkou času, kdy i ona sama se vzepře. Nemůže se však přiklonit na jednu ze stran. Musí zůstat nestranná. Alespoň v čase, kdy ti, jež nazývání jsou Prastarými neukončí svůj dlouhý boj.
Právě proto na přání nejmenovaného lehce pozměnila svůj stálý tep, což plně stačilo aby vyrušila všechnu magii, jež se rasy naučili používat. Ne, jen tu, jež se předává formou učení, ale i tu, kterou různé rasy vlastní od narození.

Žádná magie, kolabující magické předměty i vynálezy. Období temna. Alespoň pro lidskou rasu, která byla plně odevzdaná do rukou zářivých magických krystalů, jež vytvářeli jednoduché jevy typu: Zapálit oheň, přidat světlo v temné ulici, telepatické spojení s dotyčným na druhém konci města… Chaos.
Kdo ví co tímto chtěla ona nejmenovaná postava dosáhnout. Možná chtěla pozastavit dění do doby, než se Prastaří opět probudí, nebo snad přemýšlela jinak? Kdo vůbec je, ta osoba zahalená rouškou tajemství?

Na to, že magie nezmizela, ale pouze pozměnila svou podstatu přišli právě Vilia. Duše potoků a řek ukazující se v kapkách vody vznášejících se ve vzduchu. Bez magie nejsou ničím. Jsou s ní pevně svázané. Až s ní mohou opět ukázat na svou přítomnost, promluvit, či použít své schopnosti.
I když byla jejich magie nyní slabá a nestabilní roznesly tuto zprávu všem, s nimiž měli dobré vztahy. Zprávu o tom, že magie stále proudí světem, ale pozměněná v novou formu. Každý se ji tedy musí naučit opět vycítit a použít.

Tímto světovým zlomem však získali převahu ti, jež nespoléhali se na magii, ale na bojová umění. Jistě, mnohdy se našel bojovník s očarovanou zbraní, nebo zbrojí, ale i bez toho byli stále mocní. Jak se tedy váhy nyní nakloní? Co se změní a stane? Kam tenhle nový osud povede?


Pro lepší pochopení příběhu i světa, doporučujeme přečíst si Plot, který je mnohem více rozepsaný a poukazuje na přesnější atmosféru děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama