Hud

17. července 2018 v 12:49 | Zachary |  Interpretation

Vlákna Magie

Arcimág Aezriel

Kapitola 1.

Studium magických věd dosahuje naprosté špičky jen dnes jsem přijal další tři nové studenty, příliš nadějné, než abych byl schopen odmítnout je. Cítím jak slábnu, stárnu, prchá ze mě život a to co znám se brzy obrátí v prach. To nemohu dopustit a přeji si proto, aby řádky, jež nyní píšu měly smysl, aby těm, co je budou číst posloužily jen v dobrém, ale ať se obrátí v prach spolu se mnou, pokud by to mělo někdy pomoci zlu.

Nuže započněme. Nejprve si musíme ujasnit co magie je a jak funguje. Mnozí si pod pojmem magie představí letící ohnivou kouli a výjimkou nejsou ani mnozí tupci - jak je dle mého skromného názoru klidně nazvu, z mé profese. Magie není zdaleka jen to, co vidíme jako ohnivou letící kouli. Magie je jednoduše vše, co vidíme. Stromy, kameny, voda, vzduch i my samotní, život a vše co je možné vnímat. I smrad hnoje je vlastně dílem magie. Toto je má hlavní myšlenka a nyní vám vysvětlím její podstatu.

Nejsnazší je představit si magii jako vlákna, příliš malá, aby je spatřilo oko a je z nich stvořeno vše. Pro nás je nejdůležitější umět od sebe rozpoznat druhy vláken a umět s nimi pracovat. Rozdělme si je barevně. Základní a nejvíce vyskytovaná vlákna jsou zelená. Jsou to vlákna, jež utkala samotná Matka, jsou to lesy, potoky, hory, vzduch, co dýcháme, jídlo, co jíme, vlastně i my samotní. Tyto vlákna jsou ze všech nejpevnější, a i ti nejlepší druidové, jež tráví celý život studiem přírodní magie je dovedou ohnout jen minimálně. Můžou vytvarovat strom k obrazu svému, avšak nemohou zapříčinit to, aby jen tak měnil barvy nebo, aby na něm rostly listy i za zimy. Mocní mágové dovedou ovlivňovat i těla živých tvorů, avšak již desítky let jsem nezažil nikoho, kdo by to dokázal jen tak, jen za využití toho přediva života, kterým jsou ona zelená vlákna.

Pro nás však mnohem důležitější jsou vlákna jiných barev. Modrá, bílá, černá nebo snad i rudá. A i to jsou jen příklady a dohady, každý druh magie má svou barvu podle toho, ke kterému ze základních typů magie mají nejblíže. Tyto vlákna již vytváříme my mágové a tvoříme z nich divy, kterými oslňujeme ty, kteří tímto uměním neoplývají. Chráníme je a někdy tyto schopnosti musíme využít ke zničení nepřátel. Ať už tvoříme kouzla jako vyvolávání živlů nebo různá zakletí, která nejsou ani na první pohled viditelná, vše je stále stejného principu, kdy sami tvoříme vlákna a sami je splétáme do těchto podob. Ti nejmocnější mágové v našem Kruhu dovedou svá vlákna napojovat na ta zelená a pomocí nich je ovlivňovat tak, jak by nám to samotná manipulace jen se zelenými vlákny nikdy nedovolila, klidně je i zcela zpřetrhat, jak nám to často ukazují černokněžníci, ač jsou sebevíce zavrhnutíhodní. Vždy jsem se na toto prznění přírody díval skepticky, avšak nejde upřít, že do této kategorie patří i léčitelství a další věci, která dodnes udivují nejednoho felčara.

~ ~ ~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama