FAQ

24. července 2018 v 12:01 | Admins |  FAQ
Položte otázku, otevřete svou mysl a nahlédněte do hlubin runy Ansuz, jež poskytne vám vědění i moudrost


Co je to RPG?
Role Play Game. Hra na hrdiny, jejiž nejznámější předchůdce je Dungeons & Dragons (Dračí doupě). Postupem let se tohle herní odvětví přeneslo i na monitory počítačů, kde se Pán Jeskyně proměnil v administrátora, který sepíše úvod i pravidla nového světa, jež plně ožije až vstupem hráčů.

Jak mám hrát?
Jednoduše. Každý z Vás už jistě četl nějakou knihu. RP není odlišné od tohoto spektra, které uctívají knihomolové. Na rozdíl od knihy však existují dva způsoby.
  • Ohraničení: Většina hráčů využívá právě tento herní způsob. Hráč si u něj zvolí nějaké ohraničení v podobách (závorek), *hvězdiček*, či •jiného symbolu•, do kterého sepisuje to co postava dělá, co cítí, nebo co děje se kolem ní. Mimo tato ohraničení hráč sepisuje to, co postava říká. ||| Příklad: *Pohlédl na svitek, na kterém zářila mocná runa znázorňující vědění. Přemýšlel na co by se měl zeptat, ale otázek bylo mnoho.* Tsch! *Sykl a svitek odhodil.* Proč vždy jen jedna otázka? Proč jich nemohu mít sto? *Optal se sám sebe, ale to dělat neměl, neboť runa dostala svou otázku.*
  • Knižní: Mimo uvozovky píšete co postava dělá, jak se cítí, nebo co se děje v okolí kolem ní a do uvozovek sepisujete to co postava říká. ||| Příklad: Pohlédl na svitek, na kterém zářila mocná runa znázorňující vědění. Přemýšlel na co by se měl zeptat, ale otázek bylo mnoho. ,,Tsch," sykl a svitek odhodil. ,,Proč vždy jen jedna otázka? Proč jich nemohu mít sto?" Optal se sám sebe, ale to dělat neměl, neboť runa dostala svou otázku.
Co je to ten: Zákon bohů?
Milí hráči, opravdu? Před samotnou registrací je psáno, že si máte projít pravidla a s nimi i celý web. Právě v pravidlech je tento zákon rozveden... Avšak k věci.
Určitě to znáte sami. S někým hrajete a hra Vás neskutečně baví, ale váš spoluhráč najednou zmizí a už se nevrátí - co s tím? Máte otevřený děj, který nemůžete ukončit a tím se vaše postava ať chcete nebo ne zasekne. Právě tady nastoupí zákon bohů. Po dvoutýdenní neaktivitě hráče se zákon bohů chopí jeho postavy, kterou předá hlavnímu administrátorovi. Ten má pak dvě možnosti podle toho, jak se hráč rozhodl. Buď jeho postavu poskytne ostatním jako NPC a nebo ji při nejbližší vypravěčské události nechá zabít.
Zákon bohů, tedy umožňuje hlavnímu administrátorovi využít cizí postavu a dopřát ji spravedlivé ukončení jejího děje.

Za jaké rasy mohu hrát?
Z počátku bylo vytvořeno pouze pět hratelných ras, kterými jsou: Pobl, Álfár, Fae, Ddraig a Angfen, které najdete v Game Info a její kolonce zvané Species. Nikomu však není zabráněno stvořit si rasu vlastní. I těmto rasám však musí hráč vytvořit registraci. (Jméno, popis, vzhled, vhodná povolání, negativa a pozitiva. < Všechny tyto kolonky musí být řádně rozepsány.)
I přesto, že je povoleno tvoření vlastních ras, bude na ně shlíženo velmi kritickým okem. Ne každá tedy bude shválena, právě proto si před stvoření vždy promluvte s některým z administrátorů.

Jelikož je svět i děj jasně daný, některé rasy nebudou vůbec brány v potaz. Kupříkladu fénix měnící se v sexy človíčka. (Fénix je beast.) Upír, který má být krvelačná bestie a ne romatický, na slunci zářící pošuk, či vlkodlak, který patří do řad měňavců - tedy rasa, která se dokáže měnit na nějaké zvíře. ETC. / Právě proto si o nové rase nejprve promluvte s administrátorem, který vám ji buď schválí, nebo zamítne.

Co je to Event Point a Event Shop?
Jednoduše řečeno... Jedná se o EXP systém, který umožní vaši postavě růst. Jestliže jste aktivní, nebo stvoříte, či budete vyprávět nějaký event - dostanete body. Za tyto body pak budete moci kupovat různá vylepšení.
Například nové sloty pro bojové či magické schopnosti, nebo mocná runová očarování, či vzácné artefakty, které v samotné hře nedostanete jen tak.

Funguje tedy magie, nebo ne?
Ne, magie nefunguje. Žádný z hráčů ji prozatím nemůže plně využít ať už ve formách svých kouzel, magických krystalů Yldris, či magických artefatů. Vše je mimo provoz. Magie začíná od samotného počátku. Musíte se ji naučit používat.
Kupříkladu ovládala-li vaše postava mocnou magii ohně - budete po pár týdnech hraní rádi, jestliže zvládne alespoň malý plamínek, který se zjeví na vašem malíčku po dobu jedné setiny sekundy.
I po tom, co magii opět ovládnete, budou vaše kouzla velice nestabilní. K příkladu si zvolme draka, který se dokáže změnit do lidské podoby. S klidem se může stát, že do místo dospělé podoby se přemění do podoby batolete.
(Rasy plně spjaté s magií získavají s učením výhodu, ale stejně jako ostatním jim bude trvat, než něco plně ovládnou.)

Mohu si udělat křížence člověka s něčím, či jiného křížence?
Lidé nenávidí magiké bytosti, tedy tahle myšlenka je v tomhle světě trochu padlá na hlavu. Jistě, existují výjimky, kterým magické rasy nevadí, ale i tak. Jednu takovou VĚC již administrátor dovolil a to by, dá se říci, plně stačilo. Nepotřebujeme, aby v každém registračním formuláři měli hráči znásilnění, ze kterého vzešla jejich postava. Máte tady celý fantasy svět, tak povolte uzdu vaší fantazii.
Další páření dvou ras se také tolerovat nebude. Jistě, klidně ať si má Angfen románek s Fae, ale žádní haranti z toho nevzejdou. Stejně tak to platí i pro jiné druhy. Jak už bylo řečeno je to fantasy svět a na výběr máte mnoho a mnoho ras, které můžete použít, či si rovnou můžete nějakou stvořit.
Jestliže padnou ještě další nesmyslné požadavky na křížence, či se budou tvořit fádní rasy, administrátoři zakáží tvorbu ras nových a všichni se budou muset smířit pouze s prvotní základní pětkou.


Další otázky i odpovědi budou průběžně vepisovány.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama