Dyrnech

12. července 2018 v 15:53 | Admins |  Maps and places

Hlavní město obsáhlé lidského království Wyllerdd, jež ze severovýchodu chrání vysoké hradby a z jihozápadu zase rozsáhlý oceán. Království nepatří mezi nejstarší, ale díky rychlému růstu populace lidské rasy se řadí mezí největší. Právě zde na trůnu sedí král Tegau se svou chotí Sarff, kteří vysílají své vojáky i syny dobývat území, která chtějí pro sebe.

Na západě pak lze spatřit magickou věž Tŵaed v níž sídlí Hud y gwaed, tedy Mágové krve. Tahle věž je nejmladší stavbou království, neboť se začala stavět několik let předtím, nežli se reinkarnovaný bůh v těle princezny Seren vydal na svou pouť.

Město je rozděleno na tři distrikty.

Domwy. Jinak řečeno slumy, jež jsou uloženy podél hradeb, kde se nachází všelijaký odpad společnosti. Jednoho by napadlo nejspíše i napadlo proč si je tam království drží, avšak je to jednoduché. Až ti z vyšších společností zaslechnou řev odpadu, budou mít dostatek času proto, aby utekli.

Pridd - Nižší čtvrť. Tam žijí normální občané spolu s těmi, jež pracují v samotném hradu.

Blodau - Vyšší čtvrť obsadila samozřejmě všelijaká smetánka, která se těší z toho, že může být tak blízko k samotnému hradu, který jejich existenci dopřává onen snobský třpyt.

Co však nikdo neví, jest to, že existuje ještě jedna čtvrť, která vlastně ani čtvrtí není. Hluboko pod královstvím, kam se dá dostat jen skrze, přes den, zaplavenou jeskyni existuje rozsáhlá skrýš, kde má své sídlo odboj, který zbrojí proti politice, jež panuje již několik staletí. Zatím si jich nikdo nevšiml, ale není se čemu divit. Pod svícnem vždy bývá ta největší tma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama