Duwae

14. července 2018 v 19:25 | Admins |  Species
Rasa: Duwae

Popis: Jsou velmi prazvláštní rasou, která obývá tento svět. V podstatě se jedná o duše již mrtvých starých bohů, kteří odešli na odpočinek. I když vlastně "duše" je špatné slovo. Jsou stvořeni ze střípků duší starých bohů a jejich pozůstalé magie…

Když umírá bůh přirozenou cestou, změní se v čistou energii, která poustoupí do vyšších rovin bytí. Nejprve však přechází do zvláštní dimenze, která je tvořená rozsáhlou pouští bílého písku, v jejímž středu nachází se bájný chrám.

"Stál tam, bílý a neochvějný, spíše narozený, nežli vytesaný z jediného kusu skály. Vznikl najednou, v neznámém nikdy, v té zemi, kde scházejí se krajnosti, kde tma stává se světlem, síla slabostí, zrůdnost krásou, kde nehybnost se mění v moudrost, kde čas nemá moc a noc přetéká do dne na břehu řeky nekonečnosti, v poušti strnulých přání a mrtvých snů. Stával tam i tehdy, když náš svět ještě nebyl, a bude tam stát, až už nebude. Ani zasvěcení o něm nemluví, neboť je zbytečné mluvit o tom, co existovalo vždy a čemu je lhostejné naše včera, dnes a zítra. O tom, čemu se sen a skutečnost, den a noc, muž a žena, dítě a stařec, žár a chlad, život a smrt jeví jako podstata nerozlišitelného jediného. Stál tam - Chrám Golautyll."

V chrámu se bohové zbaví starého života, tedy hlavně své magie, která s nimi již plně srostla. Právě proto se magie oddělí i se střípkem duše, z nějž následně po nějakém čase vznikne Duwae.

Ač tahle rasa vlastní magii a duši bohů, nikterak s nimi nemá spřízněné své vzpomínky, nebo životy. Jsou svými vlastními pány ač v jejich nitru výří pocit, že nejsou úplní. V tom mají pravdu. Jsou bez svých vlastních duší. Když zemřou - vytratí se v zapomnění.

K jejich magii by se dalo říci, že získali něco, o čem se jiným pouze zdá. Díky plnému propojení s ní se jejich emoce a tím i magie odráží i na samotném počasí. Jsou li smutní - prší. Jsou li veselí - svítí slunce. Sami o sobě však celkové počasí ovládat nedokáží. Pouze jejich aspekty. Právě proto můžeme narazit třebas na Duwae ovládající magii světla, blesků, zvuku, tepla, chladu etc..

Vzhled: Stejně jako víly, i Duwae mají poněkud mladší vzhled i když jejich věk se pohybuje někde zcela jinde. Co je však plně vystihuje jsou bílé vlasy a zářivé oči bez duhovky i zorničky, které jsou známkou magie, která v nich cirkuluje.

Vhodná povolání: Mág, Bojový mág, zloděj, poutník,

Negativa:
  • Vlastní magie je velmi vysiluje.
  • Vlastní magie jim může poškodit tělo.
  • Spoustu věcí neznají, neboť jestliže odejdou z Golautyll, usídlí se většinou v zemi Víl, ač najdou se výjimky, které zamíří do světa Enaiyll.

Pozitiva:
  • Vysoká obrana proti magii.
  • Imunita proti kouzlům smrti.
  • Neumírají na stáří.
  • Rychlost.
  • Hbitost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama