Draenei

14. července 2018 v 11:48 | Yorshka |  Species

Rasa: Draenei

Popis: Draenei je poněkud zváštní rasa. Nikdo neví, jak dlouho vlastně existuje, avšak už od svého vzrůstu byl každý člen této rasy přinejmenším zahnán, mnozí nešťastní jedinci dokonce i zabiti, a to každým, kdo věděl alespoň něco málo o magii. Právě Draenei se totiž přirozeně orientuje v černé magii, a to takové, která především manipuluje a bere svou sílu z duší ostatních stvoření, a i přes to, že je možné se nasytit z duší malých zvířat divoce pobýhajících venku, tahle magie dostává největší sílu z duší lidských. A byť Draenei mohou bez duší přežít, jejich magie je bez nich slabá, a dobrá pouze proti těm nejslabším vílám, avšak s mečem jsou na tom Draenei ještě hůř, jak už to u mágů bývá. Právě proto se musí před každým bojem nasytit z duše jakéhokoliv stvoření, což je pro ně značnou nevýhodou, protože to zabere čas, během kterého na ně snadno může nepřítel zaútočit; po nasycení, vezmou-li duši z přinejmenším srnky (menší zvířata nikdy nejsou tolik efektivní), je jejich magie silná a nebezpečná.

Kvůli postupnému vyvražďování, se kterým se Draenei od jejich vzrůstu setkávali, jich dnes není mnoho, jen malý, bezvýznamný počet; právě proto už je jejich moc jen málo známá. Zároveň se jedinci této rasy nachází více méně po celém světě, především v přírodě, kde se ukrývají před smrtí především proto, že je pro ně momentálně kvůli dění v Enaiyll nemožné používat magii, jsou tedy v značném ohrožení.

Když nemůžou používat magii, luk a šípy jsou jejich druhá volba, jelikož jsou Draenei na blízko k ničemu. Loví však především po sluchu a čichu, jelikož nemají nijak vyjímečný zrak.

Vzhled: Draenei jsou přirozeně vysocí, ženské pohlaví má většinou minimálně dva metry, mužské dosáhne něco málo přes dva a půl metru, díky čemuž je pro ně těžké se ukrývat.

Jejich kůže je zbarvená do bíla či světle fialové, stejně jako jejich vlasy. Oči mají zbarvené světle, což samo o sobě naznačuje, že jejich zrak není úplně perfektní, jejich sluch je však o něco lepší než ten lidský, především kvůli tvaru jejich uší. Zároveň díky jejich čichu vycítí, nachází-li se v jejich blízkosti někdo s mocnou duší.

Na hlavě ženám rostou mohutné rohy, které by se daly přirovnat snad jen k rohům berana, byť mají trochu jiný tvar. Muži mají naopak zvláštně vytvarovanou lebku, která však bez problému snese kdejaký silný úder.

Mají mohutný ocas, který jim pomáhá při pohybu na stromech, v boji však může být kolikrát i překážkou.

Vhodná povolání: Jelikož se často nachází v přírodě, bylinkářství je jedna z možností. Mág, kněz stínů, poutník, také dobrovolně zabijí zvěř či člověka, tzn. nájemný vrah či lovec jsou další možnosti.

Negativa:
  • Pokud se nenasytí na duši, jejich magie je více méně k ničemu.
  • Na blízko jim bojovat nejde.
  • Nasycení se na duši jim zabere minimálně pár minut, což může být značnou nevýhodou v nečekaném boji.
  • Jejich výška jim znemožňuje se dobře schovat.

Pozitiva:
  • Mají poněkud dobrý sluch a vynikající čich.
  • Díky jejich kopytům běhají velice rychle, a ocas jim napomáhá při pohybu po větvích.
  • Pokud se na duši nasytí ve správný čas, jsou na velkou vzdálenost velice silní.
  • Jejich magie je jedna z nejsilnějších co se týče černé magie.

Poznámka: Duši získávají tak, že nejdřív oběť chytí, a z úst do úst nasajou celou jejich duši. U malých zvířat to zabere maximálně minutu, u větších i pět minut, u člověka hodiny. Oběť musí být v klidu, rychlýma pohybama by celý proces narušila, právě proto většinou musí být předem usmrcena. Moc z duše Draenei uchovávají v sobě, nepotřebují proto k užívání magie žádnou hůlku, stačí jim ruce; s každou schopností však síla, kterou užívají z poslední duše na které se nasytili, slábne. )
Draenei je přirozeně neutrální rasa, nevyvolává konflikty, ale stále zabíjí kvůli moci, byť to je především jen zvěř; stále touží po lidech.

Tvůrce:Yorshka (Pokud budete mít zájem o tuhle rasu, promluvte si o ní s tímto hráčem.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama