Claweira

12. července 2018 v 18:30 | Admins |  Maps and places

Těžební město je velmi výstižným názvem, neboť právě zde se těží barevný křišťál, jež se později používá k uchovávání magie, kterou pak ostatní využívají například do magických vynálezů či ke každodenímu životu.

Křiťálové hory Bueir, ve kterých tohle město spočívá se nacházejí na dalekém severu a je tedy více, nežli jasné, že krom krásného křišťálu jsou jeho obyvatelé zvyklí na chladné podnebí podtržené častým sněhem, který mizí pouze na krátký čas v období jara, které je pro zdejší osadníky vlastně létem. zdejší flóře však i to postačí na to, aby na těch pár ní nabrala dostatek slunečního svitu pro svůj vývoj, než se nebesa opět zatáhnou ocelovou šedí.

Lidé v podstatě tohle městopovažují za své, ale pravda leží někde zcela jinde. Pro jeho ukořistění vyvraždili už skoro vyhynulé sněžné elfy a jejich město přizpůsobili sami sobě. Právě proto se krystalům, jež odsud pocházejí říká Krvavé.

S úpadkem magie však začalo upadat i tohle město. Ne proto, že k těžbě magii využívali, ale proto, že bez magie je zbytečné těžit něco, co se nikomu k ničmu nehodí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama