Álfár

13. července 2018 v 13:18 | Admins |  Species

Rasa: Álfár (Elfové.)

Popis: Jsou to ušlechtilá skoro nesmrtelná stvoření, žijící ve své vlastní hierarchii. Vládnou sice magií, ale spíše ve smyslu talentu a času se učit než jako zvláštní schopností. Jsou spřízněni s přírodou, a dokáží komunikovat se zvířaty na velmi dobré úrovni. Nepohřbívají mrtvé, jejich těla nechají pohltit okolní přírodou. Jejich víra jim zakazuje vyslovovat jméno zemřelého. Věří totiž, že by duše zemřelého zaslechla své jméno, a vrátila se ze Svatých ostrovů, aby potěšila truchlící.
Kdysi dávno existovali tři druhy Álfr. Lesní, sněžní a temní, kteří o sobě sice věděli, ale nijak s sebou nekomunikovali. Neměli proč. Každá z těch tří ras obývala úplně jiná spektra světa. Lesní elfové, jak už jejich název napovídá obývali lesy. Sněžní zase sněžné pláně a temní elfové žili v podzemí nad pláněmi mrtvých - dnes zvaných jako Tirarwolaeth.

Ostatní rasy si však na elfy začali stěžovat. Temní elfové totiž nebyly tak mírumilovní, jak se by se dalo čekat při pohledu na ostatní dva jejich druhy. Byly vznešení a krásní, četli myšlenky a bavilo je jen tak mučit formy života, které oni nepovažovali za sobě rovné, což znamenalo - všechny ostatní. Byly nesmírně krutí a žili ve vlastním neskutečném vesmíru, který parazitoval na skutečných jiných realitách.
Lesní i Sněžní elfové byly příliš hrdí na to, aby požádali o pomoc ostatní rasy a tak se rozhodli problém vyřešit sami. Začala tedy válka. Válka, která otřásala samotnou přírodou. Sněžní elfové při ní skoro vyhynuli, ale přesto spolu s Lesními válku vyhráli, načež se všichni stáhli do ústraní, kde chtěli opět nabýt na své síle.
Oslabené sněžné elfy však potkalo neštěstí v podobě lidí, kteří rozšiřovali svá území. Byly bez milosti vyvražděni a jejich rodná země Bueir připadla lidem. Když se o tomhle zločinu doslechli lesní elfové - zanevřeli na lidstvo a plně uzavřeli hranice pro tuhle rasu. Nenávist číhající pod pokličkou. Nenávist, která se hromadí po mnohá staletí…

Vhodná povolání: Druid, lučištník, bard, hraničář, stopař, lovec, chovatel koní - či jiné zvěře.

Negativa:
  • Zášť k lidské rase.
  • Slabost proti magii Nekromantů.
  • Pomalé dospívání.

Pozitiva:
  • Neumírájí na stáří.
  • Zlepšené smysly. (Zrak, Sluch, Čich.)
  • Zlepšené reflexy.
  • Druidská magie. (Léčení, povolání zvěře, lehké ovládání přírody.)
  • Odolnost vůči mnoha nemocem a jedům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama